» » Відбулося засідання Координаційної ради науково-навчального комплексу «Економосвіта»

Дата: 27-03-2015, 13:00 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

27 березня 2015 року в Тернопільському національному економічному університеті відбулося засідання Координаційної ради науково-навчального комплексу «Економосвіта».

Координаційну раду представляють Західний науковий центр НАН і МОН України, Інститут регіональних досліджень НАН України, Університет банківської справи НБУ (м. Київ), Національний університет «Львівська політехніка», Тернопільський національний економічний університет, Львівська державна фінансова академія, Львівська комерційна академія, Луцький національний технічний університет, Львівський державний центр науки, інновацій та інформатизації.

Засідання розпочалося з вітального слова ректора ТНЕУ, доктора економічних наук, професора Андрія Ігоровича Крисоватого: «Сьогодні особливої ваги набувають питання економічної освіти в Україні. Це стосується не тільки вищих навчальних закладів, а й шкіл. Мої слова підтверджують думки директорів шкіл, вчителів, старшокласників, які нещодавно брали участь у конференції «Актуальні питання економічної освіти: досвід, потенціал, перспективи». Економічна освіта – це відповідь на виклики сьогодення. Феномен сучасної економічної людини передбачає високий рівень соціально-економічної свідомості, а це означає, що потрібно мати високий рівень економічної освіти і виховання. Людина будь-якої професії та сфери діяльності має необхідність в достатньо високому рівні економічної освіченості, культури та свідомості».

Ректор Університету банківської справи Національного банку України (м. Київ), доктор економічних наук, професор Тамара Степанівна Смовженко представила звіт Координаційної ради про результати діяльності у 2014 році.

До обговорення долучилися Зинюк О. Д.,  директор Західного наукового центру НАН України і МОН України, к. техн. н., доцент, Кравців В.С., директор Інституту регіональних досліджень НАН України, д.е.н., професор, Семак Б.Б., проректор  Львівської комерційної академії, д.е.н., професор, Різник Н. С., завідувач кафедри банківської справи Луцького державного технічного університету, д. е. н., професор, Дзюбіна А.В., помічник директора Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка», к. е. н., доцент, Завальницька Н.Б., начальник відділу інформаційно-організаційного забезпечення Львівської державної фінансової академії, к.е.н.,  доцент.

Про затвердження плану роботи ННК «Економосвіта» на 2015-2017 рр. учасникам засідання розповіла Кузнєцова А. Я., проректор з науково-педагогічної роботи  Університету банківської справи Національного банку України (м. Київ), доктор економічних наук, професор.

Адамів О.П., проректор з науково-педагогічної роботи  (міжнародна та інформаційна діяльність) Тернопільського національного економічного університету, к. тех. н., доцент розповів учасникам про особливості залучення студентів-іноземців на навчання, підготовку навчальних програм і планів для організації навчального процесу.

Цікавими були виступи науковців Пелехатого А.О., голови Ради молодих вчених Інституту регіональних досліджень, к.е.н., Гірченка Т.Д., директора Інституту магістерської та післядипломної освіти Університету банківської справи Національного банку України (м. Київ), к.е.н., доцента, Кузнєцової А.Я., проректора з науково-педагогічної роботи  Університету банківської справи Національного банку України (м. Київ), д.е.н., професора, Рябової О.Б., начальника навчально-методичного відділу Університету банківської справи Національного банку України (м. Київ), к.п.н.

Учасники зібрання говорили про співпрацю рад молодих вчених закладів-учасників ННК «Економосвіта», організацію роботи «Університетів третього віку», стан та перспективи реалізації проекту «Фінансова грамотність», внесення змін до складу Координаційної ради ННК «Економосвіта» та інше.

Діалог між представниками освітніх закладів був конструктивним та результативним. Усі мали змогу висловитися щодо проблем та перспектив розвитку економічної освіти в Україні. Окреслюючи напрями подальшої роботи присутні зосередили свою увагу на проблемах та шляхах їх подолання.

Економічна освіта – це необхідна умова для впровадження в Україні інноваційної моделі розвитку.